„Z Holandii na Żuławy – warsztaty tworzenia fliz” | Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży

*Bilet ulgowy przysługuje uczniom, studentom, rencistom i emerytom, posiadaczom Karty do kultury i karty Euro26, a także osobom z niepełnosprawnościami (na podstawie dokumentu potwierdzającego uprawnienia), asystentce lub asystentowi tej osoby.
Wyprzedane

Kup bilety


 

Skąd się wzięły holenderskie flizy na Żuławach? Dlaczego są tak wyjątkowym świadectwem minionych czasów? I gdzie dzisiaj można je jeszcze zobaczyć?

Wszelkie wątpliwości rozwieje Beata Grudziecka, która 1 grudnia 2021 poprowadzi warsztaty online z tworzenia fliz. Podczas spotkania uczestnicy naniosą na ceramiczną płytkę wzory nawiązujące m.in. do elementów żuławskiego krajobrazu. Co ważne, flizę będzie można utrwalić w domowych warunkach, bez konieczności posiadania specjalnego pieca ceramicznego. 

Uczestnicy otrzymają pocztą komplet materiałów potrzebnych do pracy. Prosimy o przygotowanie we własnym zakresie niewielkiej ilości zmywacza do paznokci, który przyda się do ewentualnych korekt.

Link do warsztatów zostanie wysłany mailem 29.11.

Liczba uczestników jest ograniczona. Warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych i młodzieży.

Prowadząca:Beata Grudziecka

Od 2014 roku prowadzi badania terenowe na Żuławach dotyczące obecności i związków fliz holenderskich z tym terenem. Wiedzą o flizach dzieli się od kilku lat na profilu „Żuławskie inspiracje” (https://www.facebook.com/ZulawskieInspiracje/) oraz „Flizy w Polsce” (https://www.facebook.com/flizywpolsce) na Facebooku. 

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie realizowanym przez The Royal Delft, najstarszą i nadal działającą manufakturę fajansu w Holandii, a także w warsztatach malowania fliz holenderskich, organizowanych przez De Koninklijke Porceleyne Fles w Delft. W 2021 ukończyła Masterclass Delfts blauw schilderen w Heinen Delfts Blauw w Amsterdamie. 


 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Nadbałtyckiego Centrum Kultury „Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży”. Więcej informacji: https://www.nck.org.pl/index.php/pl/projekt/remusowa-kara-czyli-pomorze-w-podrozy

 

Miejsce Wydarzeń


Wydarzenie online
00-000 Internet
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google