„Z Holandii na Żuławy” – warsztaty tworzenia fliz [ONLINE]

Prowadzenie: Beata Grudziecka
Wyprzedane

Kup bilety


 

Liczba miejsc jest ograniczona. Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych i młodzieży.
Miejsce: online; link do warsztatów zostanie wysłany mailem 4 lipca;

Przegapiliście grudniowe warsztaty malowania fliz z Beatą Grudziecką? Mieszkacie w Łowiczu, Skierniewicach lub Piwnicznej-Zdroju i za daleko Wam do Gdańska? Nic straconego – nadchodzimy z powtórką zeszłorocznych warsztatów malowania fliz online.

Podczas spotkania uczestnicy naniosą na ceramiczną płytkę wzory nawiązujące m.in. do elementów żuławskiego krajobrazu. Co ważne, flizę będzie można utrwalić w domowych warunkach, bez konieczności posiadania specjalnego pieca ceramicznego. 

Uczestnicy otrzymają pocztą komplet materiałów potrzebnych do pracy. Prosimy o przygotowanie we własnym zakresie niewielkiej ilości zmywacza do paznokci, który przyda się do ewentualnych korekt.

O prowadzącej:

Beata Grudziecka – od 2014 roku na Żuławach prowadzi badania terenowe dotyczące obecności i związków fliz holenderskich z tym terenem. Wiedzą o flizach dzieli się od kilku lat na profilu „Żuławskie inspiracje” oraz „Flizy w Polsce”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego. Uczestniczyła w międzynarodowym projekcie realizowanym przez The Royal Delft, najstarszą i nadal działającą manufakturę fajansu w Holandii, a także w warsztatach malowania fliz holenderskich, organizowanych przez De Koninklijke Porceleyne Fles w Delft. W 2021 ukończyła Masterclass Delfts blauw schilderen w Heinen Delfts Blauw w Amsterdamie. 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Remusowa kara, czyli Pomorze w podróży”. Więcej informacji o projekcie:
https://www.nck.org.pl/pl/projekt/remusowa-kara-czyli-pomorze-w-podrozy

Partnerem wydarzenia jest Muzeum w Łowiczu.

Miejsce Wydarzeń


Wydarzenie online
00-000 Internet
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google