Spotkanie i mini warsztaty z Bartłomiejem Ignaciukiem

Warsztaty dla dorosłych
Wyprzedane

Kup bilety


 

Odkrywanie bieli. O biegunie, podróżach i technice scratchbordu. 
Spotkanie i mini warsztaty z Bartłomiejem Ignaciukiem.

Polarnicy planują swoje podróże latem, gdy na biegunie panuje polarny dzień. Słońce świeci całą dobę, odbija się od lodu i śniegu. Jego blask oślepia i koniecznie trzeba mieć przyciemniane okulary, żeby nie stracić wzroku. Podczas mgły wszystko jest białe i trudno odnaleźć kierunek.

Gdy na horyzoncie pojawia się sylwetka, trudno odczytać jej kształt. Pod słońce nawet biały polarny niedźwiedź wygląda jak ciemna plama. A może to wierzchołek góry, którego nie przykryła śnieżna czapa?

Wspólnie spróbujemy odkryć, co wyłania się z bieli polarnego pejzażu.

A zaczniemy od… pustej czarnej kartki.

O podróżach, pracy ilustratora i filmowca, tajnikach warsztatu ilustratora, komiksach, picturebookach i wszystko o technice scratchbordu…

 

Zapisy do 26 listopada

Wydarzenie odbywa się w ramach Bałtyckich Spotkań Ilustratorów „Ultima Thule. Gdzie kończy się świat, a zaczyna wyobraźnia”.

 

BARTŁOMIEJ IGNACIUK (ur. 1972)

Ilustrator, grafik projektowy, przede wszystkim jednak reżyser filmowy i scenarzysta.

 

Absolwent gdańskiej ASP. Dyplom uzyskał na Wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni prof. Zdzisława Walickiego w 1998 roku. Stypendysta w SchulefürGestaltung w SanktGallen (Szwajcaria). W latach 1999–2004 pracował jako dyrektor artystyczny w agencji reklamowej. Od 2004 r. reżyseruje filmy fabularne, seriale, teledyski i reklamy. Zdobył nagrody i liczne nominacje za filmy „Chomik” (2011) oraz „Podatek od miłości” (2018). Od 2016 r. zajmuje się ilustracją książkową. Chociaż ma w dorobku tylko trzy książki, które powstały dla rodzinnego wydawnictwa Druganoga, może pochwalić się otrzymanymi laurami: wyróżnieniem BolognaRagazziAward za książkę „Marek Kamiński. Jak zdobyć bieguny ziemi… w rok” w 2021 r., a także Nagrodą Magellana w kategorii przewodnik dla dzieci, nagrodą w konkursie „Edycja” oraz Brązowym Mieczem w Konkursie Twórców Reklamy za książkę „Doba na oceanie. Jak przepłynąć Atlantyk kajakiem?” (2018).

Miejsce Wydarzeń


Nadbałtyckie Centrum Kultury Sala Mieszczańska ul. Korzenna 33/35
80-851 Gdańsk
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google