Nowa Muzyka w Starym Ratuszu - Wiosenne barwy dźwięku

Pierwsza tegoroczna edycja "Nowej Muzyki w Starym Ratuszu. Niestety wciąż na życie kulturalne duży wpływ mają związane z pandemią obostrzenia, mamy jednak nadzieję, że uda się nam spotkać ze słuchaczami w tradycyjnym miejscu, Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Gdańsku.

Kup bilety


 

Przygotowaliśmy bardzo ciekawy program, na który złożą się kompozycje twórców z różnych krajów, przedstawicieli różnych pokoleń. Pojawią się na scenie młodzi i bardzo utalentowani wykonawcy, którzy zaprezentują się w utworach z obojem, saksofonem, akordeonem i fletem. Będzie to prawdziwy powiew wiosennego powietrza i oby także nadziei na szybki powrót do normalności, na którą wszyscy tak bardzo czekamy.

W repertuarze znajdą się utwory pochodzące z różnych okresów stylistycznych, najstarszy z nich z połowy lat 80-tych, najnowszy zaś będzie mieć podczas wydarzenia swoje światowe prawykonanie. Będzie to zatem także okazja do prześledzenia, jak zmieniała się muzyka elektroakustyczna na przestrzeni kilku dekad, technologia używana do jej realizacji, czy zastosowane środki wyrazu. Na pewno warto przyjść i posłuchać tej frapującej muzyki. Mamy nadzieję, że jako nasi wierni odbiorcy koncertów spragnieni jesteście kontaktu z żywą muzyką, tak jak muzycy, bezpośredniego kontaktu z Wami!

Serdecznie zapraszamy do Ratusza Staromiejskiego, na ulicę Korzenną 33/35 w Gdańsku

Startujemy o godz.19:00

 PROGRAM

 

Jack Vees Apocrypha (1986) na obój i taśmę

Aleksandra Panasik – obój

Dariusz Mazurowski – komputer

 

Michael Beil Und Acht (1998)

Paweł Zagańczyk – akordeon

Dariusz Mazurowski – komputer

 

Piotr Grella-Możejko M/Alina (2014) na saksofon sopranowy i taśmę

Szymon Zawodny – saksofon

Dariusz Mazurowski – komputer

 

Stefano Pierini Solo IV / The importance of being Ernest (2017) na obój i taśmę

Aleksandra Panasik – obój

Dariusz Mazurowski – komputer

 

Piotr Jędrzejczyk Fantazja i Kanon (2020) na flet, akordeon, głośnicę i elektronikę – prawykonanie światowe

Yun Yang - flet

Paweł Zagańczyk – akordeon

Piotr Jędrzejczyk – komputer

 

Iris Szeghy In between (1993) na obój i taśmę

Aleksandra Panasik – obój

Dariusz Mazurowski – komputer

 

Prowadzenie koncertu: Dariusz Mazurowski

Koordynacja artystyczna, produkcja : Monika Łajming, Krzysztof Olczak, Dariusz Mazurowski

W związku z niepewną sytuacją epidemiczną, prosimy śledzić bieżące informacje, które regularnie aktualizujemy, gdyby sytuacja wymagała zmiany terminu koncertu. Przypominamy także o obowiązujących rygorach sanitarnych, z którymi możecie się Państwo zapoznać na naszej stronie internetowej: www.nck.org.pl.

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz przekazanie listy udogodnień, umożliwiających uzyskanie przez nie dostępności do wydarzenia, na minimum 10 dni przed rozpoczęciem wydarzenia, na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

 

Miejsce Wydarzeń


Ratusz Staromiejski Korzenna
80-851 Gdańsk
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google