NIM WSTANIE DZIEŃ

8 kwietnia w Centrum Świętego Jana w Gdańsku wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju spektakl o Komedzie.

Kup bilety


 

Po czterech pokazach na Dolnym Śląsku w sezonie jesień/zima 2021, czas na Pomorze!
Zrealizowane spektakle przerosły najśmielsze oczekiwania zarówno autora scenariusza, jaki i samych artystów. Wszystkie cztery pokazy odbyły się z wielkim sukcesem: sale pełne, bilety wyprzedane z wyprzedzeniem,  owacje na stojąco i wielki entuzjazm widzów.
Ten sukces skłonił twórców spektaklu do pokazania spektaklu w innych regionach Polski!

O spektaklu:
Spektakl trafia do odbiorcy, który dopiero poznaje Komedę i jego twórczość, jak również do fanów artysty z  lat katakumbowych, w czasie gdy stanowił on symbol wolności, „biletu” do ,,zgniłego zachodu’”, był ucieleśnieniem marzenia o ucieczce zza żelaznej kurtyny.

To jedyne w swoim rodzaju połączenie monodramu, animowanych multimediów  i muzyki na żywo, wykonywanej przez kwartet jazzowy, który tworzą: Krzysztof Witkowski – reżyser, autor tekstu i scenariusza, gitarzysta basowy, pedagog, twórca Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz, osoba Zasłużona dla Kultury Polskiej.  Adam Kawończyk zaliczany do czołowych trębaczy jazzowych w Polsce, Oleg Dyyak: multiinstrumentalista, akordeonista, klarnecista i perkusista, laureat międzynarodowych konkursów akordeonowych. Piotr Domagała gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu i folku, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. Michał Kosela, aktor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu w roli jednego z najgenialniejszych kompozytorów muzyki filmowej.

Muzycy kwartetu świadomie zrezygnowali z fortepianu, jako instrumentu harmonicznego, co może wydać się przedsięwzięciem dość karkołomnym.

To rozbudowane ponadgodzinne widowisko łączące koncert jazzowy z obrazem w połączeniu z mistrzowską grą aktorską Michała Koseli, zapewnia publiczności wyjątkowe doznania i pozwala prześledzić życie Komedy od narodzin aż po tragiczny wypadek, który zakończył życie kompozytora.

Miejsce Wydarzeń


Centrum św. Jana Świętojańska 50
80-840 Gdańsk
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google