„Fantastyczne stworzenia z odległych krain”, warsztaty z ilustratorką Agnieszką Żelewską

dzieci (6-12 lat)
Wyprzedane

Kup bilety


 

Kim są mieszkańcy odległych nieodkrytych lądów, nieznanych wysp, dalekich planet, krain wyobraźni? Jak wyglądają? Jakiego są koloru? Czy mają skrzydła? Ogony? Futerka czy łuski? Jakie mają imiona?  Czy potrafią latać? A może świetnie pływają? Albo chodzą do tyłu? I uwielbiają szalone tańce? Spróbujemy razem stworzyć portrety fantastycznych stworzeń – z tektury, piórek, futerek i tkanin. 

Agnieszka Żelewska zajmuje się ilustracją dla dzieci i szyciem unikatowych zabawek. Otrzymała szereg nagród i wyróżnień, w tym dwukrotnie prestiżową i najważniejszą w naszym kraju nagrodę Polskiej Sekcji IBBY: Książka Roku 2000 za ilustracje do książki „Marceli Szpak dziwi się światu” oraz Książka Roku 2002 za ilustracje do „Bajek o rzeczach i nierzeczach”. Wspólnie z Elżbietą Wasiuczyńską i Pawłem Pawlakiem zilustrowała niezapomnianą kolekcję bajek klasycznych miesięcznika Dziecko, z którym współpracuje na stałe. Podobnie jak ze Świerszczykiem.

Artystka świetnie żongluje dziecięcym sposobem obrazowania – nieco naiwnym, nieco prymitywnym, ale za to szczerym i przepełnionym ekspresją – z dorosłą wrażliwością estetyczną, z echem dokonania Zdzisława Witwickiego. Swobodnie wykorzystuje techniki, rozrzutnie, ale świadomie dysponuje kolorem. Świat przedstawiony w jej ilustracjach jest bezpieczny, pogodny, a bohaterowie napawają optymizmem. Używa dynamicznych skrótów perspektywicznych, skaluje postacie i rekwizyty, czyniąc swoje ilustracje nieodparcie atrakcyjnymi dla najmłodszego odbiorcy.

Na warszaty zapraszamy dzieci z opiekunami, materiały potrzebne podczas zajęć zapewnia Organizator.

Miejsce Wydarzeń


Nadbałtyckie Centrum Kultury Ogród ul. Korzenna 33/35
80-851 Gdańsk
Polska

BelépésAz alábbi közösségi oldal fiókokat is hozzácsatolhatja fiókjához:

sign in with google